Międzyzdroje - Perła Bałtyku i podróż po nadbałtyckich krajach

Perła Bałtyku, Miasto Gwiazd, Wakacyjna stolica kultury i sztuki...


Jeszcze do połowy XIX wieku - biedna rybacka wioska. Modnym kurortem miejscowość ta stała się dopiero na przełomie XIX/XX wieku. Obecnie ośrodek wypoczynkowo-turystyczny, jedno z ulubionych miejsc spędzania wakacji przez Polaków. Liczba mieszkańców wynosi zaledwie niecałe 6 tysięcy, ale gdy zbliża się sezon letni, miejscowość ta zmienia się w tętniącą życiem metropolię.Mowa oczywiście o Międzyzdrojach :)
My Międzyzdroje obraliśmy jako cel naszej podróży poślubnej, w sierpniu 2016 roku. Mogliśmy jechać za granicę, ale dlaczego? Czy w Polsce nie ma pięknych miejsc? "Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie".  Na naszą podróż rozważaliśmy Kołobrzeg i Międzyzdroje, ale wybór padł na wyspę Wolin. Jedynym minusem, jaki widziałem w polskim kurorcie, była niepewna pogoda, ale nastawiliśmy się pozytywnie na każdą opcję, więc i ten minus można przekreślić co da nam plus :) Przed naszym przyjazdem czas nad morzem był deszczowy i nas też miasto przywitało deszczem, jednak ostatnie i jedyne krople widzieliśmy i czuliśmy tylko w pierwszy dzień. Następny i kolejne dni to tylko wielki upał i lejący się żar z nieba. My ten czas spędziliśmy po części leżąc na piaszczystej plaży i smażąc się na słońcu a po części aktywnie - spacerując, zwiedzając i odwiedzając... a co? To w dalszej części.Idole w jednym miejscu


Gdzie w jednym miejscu spotkacie Jasona Stathama, Madonnę i Lecha Wałęsę? Tylko w Międzyzdrojach. Jak się postaracie to i sam Mistrz Yoda przekaże wam swoje mądrości życiowe, ale uważać trzeba na ciemną stronę mocy w postaci Dartha Vadera.

W Gabinecie Figur Woskowych za 15 zł można spotkać największe światowe gwiazdy oraz wielkich tego świata. Spotkać to jedno, ale można bez żadnych obaw zrobić sobie z nimi selfie. 


Podwodny świat


Chcieliście zawsze mieć akwarium, ale nie pozwolili wam na to najpierw rodzice a później wasz współmałżonek? Może w Międzyzdrojach nie dostaniesz akwarium z rybkami, ale za to za 20 zł możecie popodziwiać podwodny świat z kolorowymi rybkami.


Aleja Gwiazd


Hollywood ma swój Walk of Fame a my mamy Aleję Gwiazd. Pamiętajcie - być w Międzyzdrojach i nie przejść się słynną Aleją to tak jak być w Warszawie i nie zobaczyć Pałacu Kultury - lepiej nie grzeszyć ;)Niemal 400 metrów suchą stopą w głąb morza


Lubicie romantyczne spacery? Jeśli tak, to molo jest dla was odpowiednim miejscem. Wyobraźcie sobie... Morza szum, ptaków śpiew...wokół świecące laterenki, nad głowami miliony gwiazd a wy idziecie przed siebie, na koniec molo, jeszcze dalej... Jest tylko jeden minus... na pewno nie będziecie jedyni ;)
Kraina 44 wysp


Będąc w Międzyzdrojach, warto wybrać się do pobliskiego Świnoujścia - przynajmniej my tak zrobiliśmy. Znajduje się tam latarnia morska, ale nie taka zwykła... Jest to najwyższa latarnia na polskim wybrzeżu Bałtyku, jedna z najwyższych w Europie oraz najwyższa na świecie latarnia morska wykonana z cegły. Trochę schodów ma, ale warto się zmęczyć i podziwiać widoki z wysokości ponad 60 metrów.

Podróż dookoła Bałtyku...Polska, Niemcy, Dania, Szwecja, Finlandia, Rosja, Litwa, Łotwa i Estonia. Ile zajmie podróż po tych krajach wzdłuż wybrzeża? My podjęliśmy się tego zadania i zrobiliśmy to w nieco ponad godzinę. Jak tego dokonaliśmy? Wybraliśmy się do Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie znajduje się 28 pięknych miniatur z 9 nadbałtyckich państw. Wspaniała podróż za niecałe 20 złPozostałe zdjęcia z Międzyzdrojów

Lubisz nasze wpisy? Podziel się nimi ze znajomymi. Udostępnij i przekaż dalej :) Pamiętaj, że jesteśmy też na Facebooku i Instagramie!1 komentarz:

  1. Dzięki temu wpisowi mogłam poszerzyć swoją wiedzę troszeczkę o Miedzyzdrojach , naprawdę super post ;-)

    OdpowiedzUsuń