VIII Festiwal Chorągwi2 maja na dziedzińcu głównym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbył się VIII Festiwal Chorągwi. Festiwal ten trwał od 12:00 do 17:30. My byliśmy tam tylko do 13:30, ale zobaczyliśmy pierwszą odsłonę pokazu chorągwiarzy i pokaz musztry gwardii pałacowej. 


W Festiwalu brały udział cztery grupy chorągwiarzy, czyli sbandieratori - Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, Amatum Sbandieratori z Warszawy, grupa Pavane z węgierskiego Segedynu oraz Gwardia Gryfa z Wrocławia. Po pierwszej części pokazów, ponownie wystąpiło Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba, które tym razem dało pokaz musztry.


Na początku odbyła się oficjalna parada grup wokół dziedzińca.Po paradzie, wszystkie grupy ustawiły się przed Pałacem i rozpoczęły się pokazy.
Jako pierwsze wystąpiło Bractwo Rycerskie Miasto Nowa Dęba.
Następni byli gospodarze z Warszawy, czyli Amatum Sbandieratori.

Z samego południa Węgier, z miasta Segedyn, przyjechała grupa Pavane, której jako jedynej towarzyszyła sekcja rytmiczna.


Na koniec pierwszej części wystąpiła Gwardia Gryfa z Wrocławia.Po występach sbandieratori odbył się pokaz musztry gwardii pałacowej.
Kto był na Festiwalu chyba potwierdzi, że warto było zobaczyć to widowisko na żywo. Kto nie był, niech chociaż trochę poczuje ten klimat oglądając zdjęcia. To była ósma edycja Festiwalu, więc za rok pewnie też się odbędzie.


           

Podobał Ci się artykuł? Warto go przeczytać? Zostaw komentarz i podziel się ze swoimi znajomymi.
Wszystkie zdjęcia są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich kopiowanie i wykorzystywanie bez mojej zgody (Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).